Jak pozbyć się brandingu z telefonu Samsunga

Jak wszyscy wiemy, niektórzy operatorzy lubią dorzucić coś od siebie. Przykładem tego może być Orange, który dorzucił mi do Samsunga Galaxy S4 piękny branding w postaci kilku aplikacji, animacji podczas wyłączania telefonu i oczywiście innej wersji softu.
Jest to dosyć uciążliwe, szczególnie w okresie aktualizacji.
Na szczęście jest na to rada i całą operację można wykonać bez utraty danych i ustawień.
Ja wykonałem to już na dwóch telefonach i wszystko przebiegło gładko i bez komplikacji.UWAGA: Oczywiście robicie to na własną odpowiedzialność.

Po pierwsze należy sprawdzić jaką wersję softu mamy – w tym celu należy na klawiaturze numerycznej wybrać *#1234#, można też sprawdzić wersję modemu w informacjach o urządzeniu.
Następnie należy udać się tą stronę i wybrać rodzaj urządzenia, system operacyjny, model urządzenia oraz kraj.
Teraz rzecz istotna, jeśli chcemy tylko zaktualizować swoje oprogramowanie to wybieramy kraj + sieć, jeśli chcemy zaś pozbyć się brandingu i zainstalować najnowsze oprogramowanie to wybieramy kraj + czysty soft (w przypadku Polski XEO).
Pobieramy paczkę.

Kolejnym krokiem jest już wgranie softu czyli flashowanie. Nie będę mnożył poradników i zaproponuję odwiedzenie naprawdę dobrego poradnika po polsku, który znajduje się na stronie galaktyczny.pl pod tym adresem – służyć on może również do samej aktualizacji.Jeśli wszystko przebiegnie bez niespodzianek (brak zasilania, odłączenie kabla itp.), to po ponownym uruchomieniu telefonu będzie on czysty od brandingu i będzie posiadał najnowsze dostępne oprogramowanie.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Nowy artykuł – Jak pozbyć się brandingu w telefonie Samsunga | Golden Point - Blog Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
trackback

[…] Jak pozbyć się brandingu z telefonu Samsunga […]