Jak wyłączyć lub zrestartować Samsung Galaxy S21 / S22?

Pytanie może wydawać się banalne, ale jak pokazuje praktyka, niektórym może sprawić nieco trudności.

Zmiana ustawień przycisku POWER

Od jakiegoś czasu Samsung domyślnie przypisuje pod bocznym klawiszem (przycisk POWER) funkcję wywoływania Bixby zamiast wywoływania menu wyłączenia/restaru urządzenia. Co trzeba zrobić, żeby przywrócić tę funkcjonalność?

Nic prostszego, wystarczy wejść do Ustawień, następnie wyszukać opcję klawisza bocznego i zmienić ustawienie. Przedstawiłem to na poniższym filmiku:

Uwaga! W tym miejscu możemy również zaprogramować co się stanie po szybkim podwójnym naciśnięciu klawisza power. Można ustawić szybkie włączenie aparatu lub wywołać dowolną aplikację.

Po tej operacji przycisk wyłączenia zyska poprzednią, oczywistą funkcjonalność.

Użycie menu szybkich ustawień

W tym celu należy wywołać gestem menu szybkich ustawień (domyślnie wystarczy przeciągnąć palcem od góry ekranu) i kliknąć ikonkę zasilania. Następnie wybrać żądaną opcję.

Użycie kombinacji klawiszy

W tym przypadku kombinacja klawiszy jest identyczna, jak w przypadku robienia zrzutu ekranu (przycisz głośności „-” oraz przycisk power) z tą jednak różnicą, że trzeba je przytrzymać dłużej, aż do momentu pojawienia się się menu:

Restart po awarii oprogramowania / zawieszeniu się telefonu

Tutaj wystarczy użyć tej samej kombinacji, co powyżej (przycisk power + przycisk głośności „-„), trzymać przyciski wciśnięte przez 10 sekund, aż do poczucia lekkiej wibracji. Następnie można je puścić i telefon uruchomi się ponownie bez żadnych dodatkowych akcji z naszej strony.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x