Honor 8 (FRD-L09) – Android 7.0 Nougat

Honor 8 Android N Beta TEST

Czym jest Honor 8 Android N Beta TEST?

To program wczesnego dostępu do Androida 7.0 Nougat dla urządzenia Honor 8 celem zainstalowania, używania i zgłaszania błędtów w tej wersji systemu. Korzyści z tego płyną takie, że ma się dostęp do Adnroida 7.0 porzed oficjalnym wydaniem go na Honor 8, a dodatkowo można pomóc w jego udoskonaleniu przez zgłaszanie ewentualnych błedów, jakie się zaobserwuje.

Aby przystąpić do programu, trzeba najpiew odwiedzić tą stronę. Następnie trzeba spełniać kilka warunków:

  • Trzeba mieć Honor 8 (FRD-L09)
  • Trzeba być z klientem z rynku UK – tutaj jak pokazuje praktyka się to nie potwierdza. 1
  • Trzeba mieć aktywną kartę SIM w telefonie.
  • Trzeba mieć zainstalowaną kompilację o numerze C432B131
  • Nie można mieć odblokowanego bootloadera, custom recovery albo roota aby otrzymać aktualizację OTA.

Następnie należy pobrać odpowiednią wersję oprogramowania BETA, zapisać się do programu.

Moja przygoda BETA

Wczoraj 14.12.2016 wysłałem wniosek o przystąpienie do programu HUAWEI Poland Honor8(L09) Android N Testy użytkowników – taki program pojawił mi się w zakładce „Dostępne projekty” w aplikacji BETA. Teraz mam komunikat: Twój wniosek o dołączenie do tego projektu został zgłoszony i oczekuje na akceptację. Z tego, co widzę, to w tej chwili jest 98 uczestników na 200 miejsc, więc raczej nie powinno być problemu. Cierpliwie i będę aktualizował tą stronę jeśli pojawią się jakieś dodatkowe informacje lub zmiana statusu.

  

— Aktualizacja 16.12.2016 —

Dzisiaj dostałem informację, że dodano mnie do programu. Pojawiła się pozycja w moich projektach oraz została mi udostępniona aktualizacja do Androida 7.0

      

Aktualizację już zainstalowałem a prezentacja nowego systemu jest niżej w sekcji Honor 8 Android 7.0 Nougat

Zgłaszanie błędów

Tutaj procedura jest prosta, wystarczy wejść w zakładkę Raport i tam mamy już kategorie. Po wejściu w dana kategorię należy wypełnić wszystkie pola i przesłać raport.

  

Honor 8 Android 7.0 Nougat

Co nowego?

Sporo. Tak w skrócie mogę napisać. Oczywiście wszystkiego jeszcze nie ogarnąłem, ale będę tutaj aktualizował ba bieżąco moje spostrzeżenia.

Pierwsze, co rzuca się w oczy to nowy wygląd, jest więcej bieli, zmienione są ikonki i wygląd aplikacji – czy na plus? to się okaże.

Obecnie moja wersja EMUI to 5.0, a Android oczywiście 7.0

Powiadomienia

Spora zmiana i to na plus. Teraz można w końcu zaznaczyć jako wykonane powiadomienia z Kalendarza Google bez wchodzenia w to powiadomienie – bezpośrednio z centrum powiadomień.

Dodatkowo zmienił się sposób ustawiania godziny powiadomień, budzików, itp. Wcześniej było kółko, a teraz jest coś na wzór tego z Samsunga czy iPhone’a:

Górna belka, pasek powiadomień

Przebudowie uległa też górna belka, zmiany są nie tylko wizualne, ale dotyczą też ilości ikon ich prezentacji. Można teraz w łatwy sposób otworzyć listę wszystkich ikonek szybkiego dostępu:

Szuflada aplikacji

Pojawiła się wreszcie opcja wyboru czy chcemy używać szuflady aplikacji, czy chcemy po staremu mieć wszystkie zainstalowane programy na pulpicie:

Widok wszystkich uruchomionych aplikacji

Teraz bardziej przypomina to przełączanie aplikacji z Samsunga.

Regulacja głośności

Pojawiła się możliwość płynnej regulacji głośności poszczególnych elementów – wcześniej była tylko skokowa.

Ochrona wzroku

Ta opcja została znacznie rozbudowana, przede wszystkim pojawił się harmonogram. Poniżej zrzuty ekranu ze starej (po lewej) i z nowej (po prawej) wersji.

  

Opcje ochrony wzroku:

  

Błędy

1. Crash aplikacji Menedżer telefonu, zawsze po jej uruchomieniu na 34% postępu – już zgłosiłem (zrzut ekranu dodam pózniej z komputera). Aktualizacja 17.12.2016 21:31 – Menedżer telefonu zaczął działać poprawnie.

Moje sugestie

Póki co brak.

Podsumowanie

Ciężko pisać coś już teraz. Na pewno zamiana jest na plus, może trochę brakuje mi tego kręcącego się po okręgu punktu podczas łączenia z rozmówcą (mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi), może trochę zbyt jasno (ale to tez można wyeliminować poprzez motywy). Co do działania i funkcjonalności nie mam żadnych zastrzeżeń – zobaczymy, jak będzie dalej.

Jeśli macie jakieś sugestie, pytania – śmiało piszcie w komentarzach. Dysponuję dwoma egzemplarzami Honor 8, jeden z Androidem 6.0, a drugi z Androidem 7.0, więc mogę porównać opcje jeśli ktoś chce.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

  1. chyba, że mój telefon pierwotnie pochodzi z UK, nie wiem kupiłem go z wolnej sprzedaży

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Maniek
Maniek
7 lat temu

Ja mam beta i jak na razie jestem zadowolony, poza tym że szybciej baterie zżera.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x