GTA 5 Online PC – porady

Poradników o GTA 5 Online jest cała masa. Duża ich część odnosi się do wersji konsolowych lub do starszych kompilacji, co znacznie utrudnia zastosowanie porad, które teraz nie są już aktualne. Rockstar skrupulatnie łata wszystkie błędy.

Poniższy artykuł przedstawia garść porad, które z pewnością przydadzą się początkującym graczom w GTA 5, a i zaawansowani na pewno znajdą coś dla siebie. Będzie on w miarę możliwości uzupełniany o nowe wpisy.

1. Level HARD

Będąc HOST’em w jakiejś akcji zawsze ustawiaj poziom trudności na „Trudny” – skutkuje to zwiększeniem ilość punktów RP i zarobionych pieniędzy

2. Umiejętności

Na ten temat rozpisywało się wielu i można znaleźć całą masę artykułów w Internecie. Ja skupię się tylko na dwóch umiejętnościach: siła i skradanie się

Skradanie się
Podobnie, jak w wersji na konsole możemy zastosować taki sam trik, z ta różnicą, że zamiast gumek na gałkach pada musimy zastosować coś ciężkiego i ustawić to na klawiszach W i A lub D. Zasada jest prosta… udajemy się na plażę lub parking (żeby było dużo miejsca) wciskamy CTRL, żeby wprowadzić naszą postać w tryb skradania się, a następnie stawiamy coś na przycisku W i A lub D – nasza postać zaczyna krokiem skradania się zataczać dość spore koło. Wystarczy teraz zrobić sobie herbatkę i poczekać ok. 40 min. Po tym czasie wskaźnik umiejętności skradania się osiągnie 100%.

Siła – parametr jakże istotny, a dość trudny do podniesienia
Można bić się z kimś znajomym w przebieralni (nie wiem czy to jeszcze działa po ostatnich aktualizacjach), ale co zrobić, jak gra się samemu? Trzeba się sporo namęczyć. Zauważyłem, że okładanie kopniakami własnego lub cudzego samochodu nie przynosi już efektów (wcześniej wystarczyło to robić przez ok. 5 min, aby wskaźnik sięgnął 100%). Nadal obowiązuje zasada, że 20 uderzeń podnosi umiejętność o 1%, ale jak wspomniałem obijanie aut nie przynosi już rezultatu. Można uprawiać sporty, ale też nie zauważyłem szybkiego wzrostu wskaźnika w tym przypadku. Jak więc szybko dobić do 100%? Trzeba bić przechodniów! Pojawia się tu jednak problem – po chwili zjawia się policja, a i przechodnie uciekają i okolica pustoszeje. Są na to dwa sposoby:

 1. Udać się na plażę we wskazane miejsca i obijać plażowiczów. Mamy tu kilka wariantów. Jeśli posiadamy helikopter – to jest to najlepsza opcja. Lądujemy na plaży, siejemy postrach używając pięści i kiedy zbliża się policja wsiadamy do helikoptera i odlatujemy w na otwarte morze aby zgubić gwiazdki. Czynność powtarzamy aż do osiągnięcia 100% siły. Najlepszym miejscem do tego na plaży jest okolica bazy ratowników (strona blisko lotniska), tam policja przybywa najpóźniej.
  Jeśli nie posiadamy helikoptera, to możemy użyć skutera wodnego – procedura taka sama. W nocy trzeba nieco zmienić miejsce, ponieważ plażowicze gromadzą się przy ogniskach. Nad ranem plaża pustoszeje, więc możemy nieco podreperować umiejętność skradania się (patrz wyżej). Obrazki przedstawiają po kolei: Dzień – skuter lub helikopter, Dzień – najlepsze miejsce dla helikoptera, Noc – skuter lub helikopter
  GTAnocH GTAdzienH GTAdzienHS
 2. Najlepszym sposobem – zarówno w dzień, jak i w nocy jest udanie się na molo. Tutaj bezwzględnie potrzebny jest nam helikopter. Lądujemy na końcu mola i bijemy wszystkich jak popadnie. Policja będzie długo zwlekać, zanim przyjedzie. Jak będziemy widzieć, że funkcjonariusze się zbliżają, to wsiadamy do helikoptera i lecimy na otwarte morze. Chwile czekamy, aż gwiazdki znikną i wracamy wariować na molo.
  GTAmoloH

Uwaga teraz dwie ważne kwestie:

 1. Nigdy nie atakuj policji przy nabijaniu siły, bo to będzie skutkować 3 gwiazdkami, a wtedy do akcji wkracza helikopter, co może wydłużyć czas „gubienia” gwiazdek. Trzeba się ograniczyć do 1 lub 2 gwiazdek i wtedy odlecieć na chwilę, żeby je zgubić, a następnie można kontynuować dzieło zniszczenia.
 2. Trzeba uważać na wskaźnik poziomu stanu psychicznego. Podczas siania zagłady na mieście wskaźnik ten rośnie, a wraz z jego wzrostem nasze oznaczenie na mapie z białego robi się coraz bardziej czerwone. Jeśli stanie się całkiem czerwone będziemy się wyróżniać na mapie i każdy będzie nas atakować.
  GTAstanpsych

 

Hasła kluczowe: GTA 5, GTA V, Online, PC, porady, tipsy, jak zwiększyć umiejętności, nabijanie umiejętności, nabijanie siły, zwiększanie siły

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x