Tortury i egzekucje cz. 4 — Zabójczy świat karteli

Tortury i egzekucje cz. 4 — Zabójczy świat karteli

UWAGA! Artykuł przeznaczony dla osób pełnoletnich. Dodatkowo nie jest zalecany dla osób wrażliwych ze względu na drastyczne sceny!

Artykuł będzie uzupełniany.

Uwaga! Jeśli filmy się nie wyświetlają należy odświeżyć stronę.

Tym razem zagłębimy się w świat niebezpiecznych karteli w Ameryce Łacińskiej. Od Meksyku po Brazylię pełno jest narkotykowych bossów i karteli, które rywalizują ze sobą. Trudnią się głownie sprzedażą narkotyków, handlem bronią, ludźmi, wymuszeniami, porwaniami itp. Czerpiąc informacje z Wikipedii, możemy się dowiedzieć, że najważniejsze kartele na świecie, to między innymi:

Jak widać jest ich sporo. Niektóre z nich, jak Gulf Cartel czy Los Zetas wzajemnie się zwalczają i mordują członków konkurencji, a filmy z tych egzekucji zamieszczają w Internecie – ku przestrodze. Powstają też strony poświęcone tej tematyce, takim przykładem może być El Blog del Narco 1znany wcześniej jako Mundo Narco.

Manuel Mendez Leyva – egzekucja

To jedna z najsłynniejszych egzekucji. Pokazowa, specjalnie wykonana w taki sposób, aby spotęgować strach w konkurentach i pokazać, że każdego może to spotkać. Manuel Mendez Leyva pracował dla narkotykowego barona La Barbie. Po tym jak został schwytany przez konkurencję, przeprowadzono ową egzekucję. Właściwa akcja os 1:30

Słynna egzekucja z piłą łańcuchową

Nie mniej słynną egzekucją jest ta przy użyciu piły łańcuchowej, ale to nie koniec, bo druki nieszczęśnik trafił na amatora podrzynania gardeł nożem – właściwa akcja od 3:05.

Obcinanie części ciała

To dość popularna praktyka. Niektórzy robią to jeszcze żywej ofierze, niektórzy już po śmierci. W ten sposób okazują brak szacunku dla zwłok i konkurencji. Jest to forma kary, przestrogi. Często odbywa się to przed powieszenie danej osoby nogami do góry i torturowanie. Krew cały czas dopływa do mózgu, więc torturowana osoba jest świadoma do końca, praktycznie do momentu, kiedy nie obetną jej głowy lub nie poderżną gardła. Poniżej kilka przykładów:

Obdzieranie ze skóry

Co prawda nie znalazłem nigdy filmu, na który obdzierają ze skóry całego człowieka, ale często zdarzają się zdjęcia z obdartą ze skóry twarzą. To również kara dla konkurentów. Na poniższym filmie widać jeszcze żywą ofiarę, która ma obdartą ze skóry twarz i obcięte dłonie.

Maczety w ruch

Członkowie karteli bardzo lubią używać maczet. Mogą nimi siekać ofiary, odrąbywać części ciała, podrzynać gardła i wydłubywać oczy (o czym za chwilę).

Siekiery w ruch

Zaraz obok maczet ulubionym narzędziem członków karteli są siekiery. Służą im głównie do członkowania ciał, ale nie tylko…

Brutalny mord siekierami – akcja od 2:20

Pałki bejsbolowe w ruch

Baseball bat – to również popularne narzędzie. Szczęście ma ten, który potraktowany jest tylko pałką, niestety najczęściej na tym się nie kończy…

Podrzynanie gardeł

To jak zwykle stara i skuteczna metoda, a przy tym bardzo brutalna. Znamy to już z państw islamskich, gdzie jest ona najbardziej popularna. Kartele również ją stosują.

Podrzynanie gardeł – akcja od 1:05

Wieszanie

Mało spektakularna i można powiedzieć dość humanitarne jak na te warunki…

Wydłubywanie oczu

Wydaje mi się, że jest to praktyka podobna do obdzierania twarzy ze skóry i ma służyć temu samemu celowi – bezczeszczeniu zwłok ku przestrodze konkurencji. Tutak w wariantach z wcześniejszym użyciem noży lub maczet.

Wysadzanie dynamitem

Film może nie pokazuje wszystkiego dokładnie, pochodzi z mediów, więc jest nieco ocenzurowany. Nie wiem, z którego jest roku, dodany w 2016, ale metody żywcem wzięte od ISIS. Mamy tu chłopca i jego ojca, z tego, co zauważyłem to najpierw rozwalili chłopca – na oczach ojca, a później ojca.

Mordowanie kobiet

Kartele nie oszczędzą nikogo. Mordują również kobiety, bądź to pracujące dla konkurencji, bądź to będące wybrankami życia członków innego kartelu. Tutaj w ruch poszły siekiery i maczety.

Inne metody

Spotkałem się jeszcze z kilkoma innymi metodami, ale nie znalazłem filmów na ten temat. Zaliczają się do niech między innymi: wieszanie na moście, pozostawienie na torach kolejowych, morderstwa z użyciem broni palnej, podpalenia na krześle, ciągnięcie za samochodem.

Słowo końcowe

Na końcu chciałem zauważyć, że praktycznie wszystkie te ofiary były członkami konkurencyjnych karteli i gdyby sytuacja była odwrotna to postępowanie wyglądałoby identycznie. Dlatego trzeba mieć świadomość, że to nie jest mordowanie niewinnych osób, a brutalne wojny gangów narkotykowych. Tutaj nie ma niewinnych, przypadkowych – każdy ma coś na sumieniu. Oczywiście metody są niezwykle bestialskie, ale służyć to ma wystraszeniu konkurencji. Każdy kartel ma swoich żołnierzy, swoje brygady śmierci, egzekutorów, ludzi od czarnej roboty.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x