Jak uzyskać Windows 10 Creators Update

Jak uzyskać Windows 10 Creators Update

Jest 5 kwietnia, już dziś jest możliwość pobrania Creators Update za pomocą Asystenta aktualizacji. Pozostali użytkownicy Windowsa 10 dostaną aktualizację falami począwszy od dnia 11 kwietnia.

Co zrobić, że by pobrać Creators Update?

Po pierwsze należy pobrać Asystenta aktualizacji w najnowszej wersji 17384 – ja pobrałem go z Softpedii: Windows 10 Upgrade Assistant

Następnie trzeba go uruchomić i postępować zgodnie z komunikatami na ekranie. Ot cała filozofia. Myśleliście, że będzie długi tekst, otóż nie, jest krótki i na temat.

— Aktualizacja 05.04.2017 14:34 —

Pierwsze kłopoty, a w zasadzie nie do końca… próbowałem już proces przeprowadzić dwa razy, za każdym razem wszystko przebiegało prawidłowo… problem polega tylko na tym, że po wykonaniu takiej aktualizacji nadal mam wersję Windowsa 1607 kompilacja 14393.0 i po ponownym uruchomieniu Asystenta cały czas pokazuje mi, że jest dostępna aktualizacja 15063. Dziwne.

— Aktualizacja 05.04.2017 14:50 —

Widzę, że nie tylko ja mam ten problem. Na forach aż huczy o tym. Znalazłem sprawdzony (chyba) sposób na zainstalowanie Creators Update, ale trzeba dołączyć do programu Windows Insider. To ja raczej poczekam na oficjalną aktualizację.

— Aktualizacja 06.04.2017 13:50 —

Problem rozwiązany, udało się. Metoda ta sama co wczoraj, być może już dzisiaj działa normalnie. Napiszę jednak jakie dodatkowe czynności wykonałem – na wszelki wypadek.

  1. Usunąłem katalog Windows.old – gdyby ktoś nie wiedział jak to zrobić tutaj prosta instrukcja.
  2. Uruchomiłem Aktualizacje Windows, w którym była informacja o tym, że mogę wcześniej uzyskać dostęp do Creators Update – kliknąłem, przeniosło mnie na stronę z Asystentem aktualizacji Windows i stamtąd go jeszcze raz pobrałem i uruchomiłem (nie wiem czy to tas sama wersja, którą miałem wcześniej)
  3. Proces przebiegł tak samo jak wczoraj, z tą różnicą, że teraz zakończył się pełnym sukcesem i zainstalowaniem nowej wersji.

Obecnie mam zainstalowany Windows 10, wersja 1703, kompilacja 15063.13

— Aktualizacja 07.04.2017 11:30 —

Jak do tej pory nie zauważyłem żadnych problemów, oprócz tego, że odinstalowało mi Daemon Tools, ale szczerze mówiąc nie próbowałem go jeszcze instalować ponownie.

Bardzo mi się podobają zmiany dotyczące Menu Start, teraz można je sobie fajnie uprościć.

Ikonki na górze po lewej pozwalają na przełączenie widoków. Jak dla mnie opcja bardzo przydatna.

Brakuje mi jedynie Aero Glass lub jakiegoś odpowiednika. Cały czas tęsknię za ta przezroczystością.

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x