ApkMirror i Pushbullet – dobry duet

 

Jakiś czas temu odkryłem stronę ApkMirror, jest ona bardzo przydatna dla wszystkich tych, którzy chcą mieć zawsze najnowsze wersje oprogramowania na Androida. Często dostępne tam pliki, nawet w wersjach finalnych nie są jeszcze upublicznione w Sklepie Play, dlatego warto śledzić tą stronę. Można oczywiście odwiedzać ją codziennie lub w miarę często, ale po co, skoro jest narzędzie, które powiadomi nas o wszystkich zmianach dotyczących obserwowanych przez aplikacji. To narzędzie to Pushbullet.

Nasi bohaterowie

ApkMirror 

Po wejściu na stronę widzimy najnowsze wersje aplikacji (często w facie Alpha lub Beta, ale tez wersje finalne). Możemy przeszukać bazę, wykorzystując do tego pole wyszukiwania po prawej stronie lub zwyczajnie przeglądać wszystkie pliki na kilka sposobów. Możemy wejść w zakładkę All Developers i wyszukać interesującego nas producenta naszego programu bądź też wybrać jednego z popularnych producentów: Google, Twitter, Amazon, Facebook, Netfix. W takich zakładkach znajdziemy wszystkie programy, które dany producent wypuszcza dla systemu Android. Dodatkowo gdy już wejdziemy w dany program mamy tam historię wersji z datami publikacji.

 

Przy każdej wersji jest opis zmian i ewentualnie znanych błędów. Dodatkowo zawsze jest przycisk śledzenia zmian w danej aplikacji:

chromefollow

Po kliknięciu tego przycisku będziemy dostawać powiadomienia o zmianach, pod warunkiem, że użyjemy naszego drugiego bohatera. ApkMirror nie ma jeszcze swojego natywnego klienta, dlatego trzeba się posiłkować dodatkowym oprogramowaniem.

Pushbullet

Sam w sobie ten program służy do przesyłania danych między urządzeniami, ale w naszym przypadku posłuży jako narzędzie do powiadomień. Możemy dokonać błyskawicznej rejestracji przy pomocy konta Google+ lub Facebook. Pushbullet posiada swojego natywnego klienta na wszystkie platformy (brakuje tylko WP), dodatkowo istnieją wtyczki do przeglądarek – jest więc w czym wybierać. Będąc zalogowanym użytkownikiem i klikając na przycisk śledzenia danego programu w ApkMirror automatycznie zostanie on dodany do naszej bazy w Pushbullet. Możemy tez bezpośrednio w Pushbullet przeglądać zawartości o dodawać je do obserwowanych. Każda zamian wersji w obserwowanym przez nas programowaniu poskutkuje nadejściem powiadomienia.

Dzięki temu zawsze będziemy na bieżąco z oprogramowaniem, nawet wtedy, gdy dana wersja nie pojawiła się jeszcze w Sklepie Play.

Oczywiście dana aplikację możemy pobrać bezpośrednio na telefon i zainstalować.

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x