iTunes, Samsung Kies i ich alternatywy

iTunes

Najnowsza wersja iTunes

Użytkownicy iUrządzeń bez Jailbreak’a mają w zasadzie tylko jedno słuszne narzędzie do łączenia swojego urządzenia z komputerem – mam tu na myśli iTunes – przynajmniej tak twierdzi Apple.  Jak się okazuje istnieje kilka narzędzi mogących wyręczyć, bądź zastąpić iTunes. Oczywiście są programu oferujące transfer danych przez WiFi (np. Phone Drive) i można w ten sposób wrzucić nawet filmy, zdjęcia, czy muzykę, ale mają ograniczenia, szczególnie w wersjach darmowych.

Jeśli mamy już zainstalowany iTunes, to po podłączeniu urządzenia do PC możemy zgrać lub skasować zdjęcia – na to nam Apple pozwala bez łaski.

Wracając do alternatyw dla iTunes to poniżej lista najlepszych, nie będę ich opisywał, bo zrobił to już ktoś inny w tym artykule.

  1.  iFunBox – używałem tego programu osobiście i byłem zadowolony, jeśli ktoś potrzebuje pogrzebać w plikach to on jest doskonały
  2.  SynciOS 
  3.  MediaMonkey
  4.  CopyTrans Manager
  5.  Songbird

Do robienia kopii zapasowych danych można użyć iCloud

Samsung Kies

Najnowsza wersja Samsung Kies – bardzo przydatny samouczek do Samsung Kies

Inaczej rzecz się ma w przypadku Androida – tutaj jest wiele narzędzi pozwalających na swobodny transfer danych między urządzeniem, a PC. Nawet samo podłączenie urządzenia do PC daje swobodny dostęp do zdjęć, czy wszystkiego, co na karcie pamięci. Niemniej zawsze lepiej używać narzędzi, szczególnie jeśli chcemy wykonać bardziej zaawansowane czynności.

Najlepsze alternatywy dla Samsung Kies:

  1. SnapPea | w Google Play – używałem, jest bardzo przyjazny i działa bezproblemowo. (artykuł o SnapPea)
  2. AirDroid | w Google Play – artykuł o AirDroid

Do robienia kopii zapasowych danych można użyć konta MySamsung (Samsung account) lub konta Google

Mały bonus…

Jak wszyscy wiemy aktualizacje można wgrywać do telefonów Samsunga przez Kies, przez OTA (aktualizacja dostępna z poziomu telefonu) lub… no właśnie, lub Odin.

Najlepszą opcją jest wgranie aktualizacji przez OTA – praktycznie nie ma żadnych zagrożeń z tym związanych i wszystko powinno pójść gładko, ale… no właśnie jest ale – nie zawsze takie aktualizacje są dostępne dla naszego egzemplarza telefonu. Tutaj z pomocą przychodzi Kies. Oficjalne narzędzie Samsunga, dostępne na stronie, ale… no właśnie jest ale – czasem Kies sprawia problemy i ogólnie nie jest zalecane wykonywanie uaktualnienia za pomocą tego narzędzia. Tutaj natomiast z pomocą przychodzi nam Odin. Narzędzie dość zaawansowane, aczkolwiek proste w obsłudze. Za jego pomocą możemy przy okazji aktualizacji zdjąć branding z telefonu – jeśli takli posiada.

Odin | szczegółowa instrukcja obsługi

Inne alternatywy

Niezależnie od programów używanych do wykonywania czynności z naszymi urządzeniami istnieje kilka alternatyw wspólnych dla wszystkich.

Najprostszym sposobem na wymianę danych między urządzeniami i na przechowywanie zdjęć jest używanie chmur danych (o których powstanie kiedyś osobny artykuł), poniżej lista najbardziej popularnych.

Google Drive | w Google Play | w AppStore

SkyDrive | w Google Play | w AppStore

Dropbox | w Google Play | w AppStore

Box.net | w Google Play | w AppStore

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
10 lat temu

[…] iTunes, Samsung Kies i ich alternatywy […]

Wielki M (Golden Point)
10 lat temu

Gdyby ktoś miał uwagi lub uważa, że o czymś zapomniałem, to proszę komentować – na pewno się ustosunkuję 🙂

0
Would love your thoughts, please comment.x