TouchWiz 6.0.77

TouchWiz 6.0.77

TouchWiz 6.0.77 – wczoraj wrzuciłem nową wersję TouchWiz’a do mojego SGS7e. Pobrałem ją oczywiście z APKMirror.com – poprzednia, oficjalna finalna wersja miała numerację 5.xx, ten jest oznaczony 6.xx.

Aktualizacja – wyjaśniło się, że to launcher z Galaxy S8 🙂

Na pierwszy rzut oka widać całkiem spore zmiany, czy na lepsze? Niech każdy oceni sam. Postaram się je tutaj opisać. Przynajmniej te, które udało mi się zaobserwować.

Ekran główny

Pierwszą zmianą jest brak Upday po lewej stronie. Nie wiem jak go włączyć, bo nakładka nie ma takiej opcji. Oczywiście Upday działa i powiadomienia przychodzą. Można tez go uruchomić normalnie, ale już nie przesuwając pulpit na lewo.

Szuflada w aplikacjami

Zmienił się sposób wywoływania szuflady z aplikacjami. Teraz robi się to podobnie, jak w Pixelu, czyli gestem od dołu do góry ekranu lub od góry do dołu. Dodatkowo na ekranie, po odblokowaniu telefonu, najpierw pojawiają się strzałki, potem napis, a na końcu kropki i domek.

      

Oczywiście możemy powrócić do starego układu, gdzie ikona szuflady widoczna jest na pulpicie.

Przytrzymanie ikony

Po przytrzymaniu ikony pojawiają się teraz następujące opcje: Wybierz, Usuń skrót, Wyłącz lub Odinstaluj, Informacje o aplikacji

Nowe plakietki na ikonach

Ostatnią rzeczą, jaką zauważyłem to nowe plakietki na ikonach. Wcześniej były białe cyferki na czerwonym tle, w białej obwódce, teraz są pomarańczowe cyferki w białym kółeczku. No jest bardziej na wzór Material Design.

Podsumowanie

Jest dość wygodnie, teraz mam dodatkowe miejsce na ikonkę w doku – zamiast ikonki z szuflada aplikacji. Jeśli coś jeszcze zauważę, to zrobię aktualizację. Jeśli ktoś zauważył coś innego, to piszcie proszę w komentarzach. Być może część z tych funkcji była już wcześniej dostępna (jak wyłączenie ikony szuflady aplikacji), a ja tego nie zauważyłem. Też o tym napiszcie.

Więcej nowych aplikacji Samsung możecie znaleźć w kolejnym artykule Aplikacje systemowe Samsung.

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x