Jak prawie zmieniłem hosting i straciłem prawie 100 zł.

Geneza

Jak co roku przyszedł czas na opłaty za domenę i serwer. Już opłata za domenę okazała się o 25% wyższa, niż w zeszłym roku i wynosiła 124 zł. Dało mi do myślenia, ale tego co wydarzyło się później w ogóle się nie spodziewałem. Wcześniej opłata za serwer (hosting) po wielu latach w tej samej firmie (najpierw jupe.pl, potem hekko.pl) wynosiła po rabatach jedynie 99 zł, co było jak na parametry usługi całkiem uczciwą kwotą, żeby nie powiedzieć atrakcyjną. Tym razem jednak sprawa miała się inaczej. Po przejęciu Hekko przez Cyberfolks nie spodziewałem się takich niespodzianek. Dostałem maila z pro-formą na kwotę 244,77 zł. Bardzo się zdziwiłem i postanowiłem poszukać alternatywy, gdyż to podwyżka o 150% względem poprzedniej opłaty.

Żeby być uczciwym, poniżej zamieszczam zrzut ekranu ze standardową ofertą Cyberfolks.pl:

oraz parametry mojej usługi:

Jak widać moja usługa jest lepsza i tańsza niż opcja cyber_UP!

Poszukiwanie alternatywy

Hoste.pl

Na początek znalazłem hosting Hoste.pl. Ceny były dość atrakcyjne w pierwszym roku i całkiem konkurencyjne w latach kolejnych. Miejsce jakie potrzebowałem na moją stronę, mieściło się w 5GB, więc pomyślałem, że opcja ECO za 49 zł (netto) będzie wystarczająca.

Problemem był tylko SSL, a raczej brak jego wsparcia w tym wariancie. Nie byłem jednak zrażony tym faktem, bo myślałem, że go nie potrzebuję. Po przeniesieniu usługi okazało się dość szybko, że nie wszystko działa poprawnie i niestety do naprawienia tych błędów potrzebne jest SSL. W grę wchodziła opcja dopłaty do serwera PLUS, a później płacenie 150 zł (netto) w kolejnych latach. Zobaczyłem jednak, że lista dodatkowych aplikacji w panelu jest… hmmm bardzo uboga, a opłata 150 zł netto to 184,5 zł brutto, a to już niedaleko od 244,77 zł jakie miałem zapłacić za sprawdzony Cyberfolks. Postanowiłem szukać dalej…

Hostinghouse.pl

Natrafiłem na Hostinghouse.pl. Oferta jeszcze lepsza niż poprzednio i w opcji srebrnej SSL na wszystkie domeny.

Dodatkowo jest ładna informacja o tym, że to ceny netto i nawet po przeliczeniu na brutto (36,9 zł) to i tak było taniej, niż dopłacenie 40 zł netto w poprzedniej usłudze, no i w kolejnych latach taniej. Zakupiłem opcję srebrną. Szybko się jednak okazało, że obsługa nie jest taka sprawna, jak poprzednio i przenoszenie moich usług idzie jak po grudzie. Najpierw jakieś wirusy na stronie (niby) – usunąłem wskazane pliki i jeszcze kilka innych wskazanych przez skrypt skanujący. Potem niby zaczął się proces, ale do tej pory nie został ukończony. Panel administratora również bardzo ubogi.

Decyzja

W obliczu wszystkich porażek, utraty prawie 100 zł i nerwów oraz kończącej się usługi na Cyberfolks, postanowiłem jednak zapłacić ostatecznie te 244,77 zł i spać spokojnie. Nie jestem zadowolony z ceny, jestem zadowolony z obsługi i parametrów, więc niestety, ale muszę przełknąć te 245 zł, no w tym roku to prawie 350 zł – na własne życzenie 😀

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x