TikTok – kilka dni użytkowania, spostrzeżenia

Kilka dni temu postanowiłem zainstalować sobie aplikację TikTok 1. Chciałem zobaczyć na czym polega fenomen tej społeczności. Oto moje pierwsze spostrzeżenia…

Aplikacja jest dobrze wykonana, działa bez zarzutów, jest dość intuicyjna, co prawda trzeba trochę się nią pobawić, żeby kręcić dobre filmiki, ale jest to do opanowania. Osobiście zauważyłem, że chyba jestem za stary na taką zabawę. Pomimo tego, że natrafiłem na profile np. Cleo i Mezo, to jednak znakomita większość to ludzie w wieku 16-20 lat. Co ciekawe przewaga kobiet (no dziewczyn w tym przypadku), z reguły bardzo ładnych. Nie wiem jak działa algorytm, który zarządza zakładką „Dla ciebie”, ale takie propozycje mi właśnie wyświetla.

Szczerze muszę napisać, że niektóre osoby naprawdę robią doskonałe klipy, mają wspaniałe pomysły i efekty ich pracy są zachwycające. Niestety w większości filmiki są bardzo podobne do siebie, odtwórcze i nie zaskakują, może taka ich rola, wszak jest tam coś takiego jak challenge, gdzie film o danej tematyce nagrywa wiele osób w różnych wariantach.

Dam sobie jeszcze kilka dni z tą aplikacją, ale raczej nie wróżę nam jakiejś dłuższej przygody.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

  1. dawniej Musical.ly