W pigułce – Samsung

Pierwszy z nowego cyklu mini artykułów, a w zasadzie takich wpisów, które maja na celu zebrać w jednym miejscu najważniejsze zagadnienia z danego tematu. Jest to głównie po to, żeby mi było łatwiej coś zrobić, bez szukania. Na pierwszy front idzie Samsung, a w zasadzie jego smartfony. To ma być materiał pomocniczy odnośnie sprawdzania, wgrywania, aktualizowania oprogramowania.

Firmware

Gdzie sprawdzać dostępność najnowszej wersji oprogramowania

Generalnie nowe oprogramowanie pojawia się samo na OTA, ale czasami jak nie mamy dostępu do Wi-Fi, to informacją może się nie pojawić. Osobiście polecam dwa miejsca, gdzie można sprawdzać nowe oprogramowanie.

  1. Sammobile.com – strona wszystkim znana i sprawdzona. Jak się nie ma konta premium, to pobieranie idzie mozolnie, ale jest pewne. Dodatkowo nie zawsze ostatnimi czasy informacja o nowym firmware pojawia się natychmiast.
  2. SamFw – odkryłem ją stosunkowo niedawno, jest bardzo dobra. Informacja pojawia się natychmiast jak tylko firmware jest dostępny.

Czym wgrać firmware do telefonu

Drogi są trzy.

  1. Najprostsza to OTA – aktualizacja pojawia się w telefonie i zwyczajnie aktualizujemy
  2. Wgrywanie przez Kies lub Smart Switch (w zależności od modelu telefonu, jaki posiadamy). Oczywiście musi się pojawić aktualizacja do naszego firmwaru jaki posiadamy obecnie w telefonie.
  3. Odin – narzędzie Samsunga do wgrywania firmware. Możemy tutaj zmienić firmware na inny (z innym CSC) lub wgrać najnowszy którego nie ma jeszcze w Kies czy Smart Switch.

Narzędzia

Samsung Kies – oczywiście warto pobrać ze strony producenta

Samsung Smart Switch  – jak wyżej

Odin – najlepiej pobrać z oficjalnej strony

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x