Mi Mix 2S i Android 9.0 Pie

Prawie dwa tygodnie temu pojawiła się w OTA aktualizacja z Androidem 9.0 Pie. Po zainstalowaniu zauważyłem kilka istotnych zmian.

Co poprawiono?

Automatyczne sterowanie podświetleniem

W końcu poprawnie zaczęło działać automatyczne sterowaniem podświetleniem ekranu. Wcześniej bywało różnie, pomimo włączonego automatycznego sterowania, nie zawsze ekran odpowiednio dostosowywał natężenie podświetlenia. Teraz jest zdecydowanie lepiej. Wszystko działa jak należy.

Problem z „gubieniem” transmisji danych, gdy telefon był długo poza zasięgiem

Druga sprawa, jaką poprawiono to problem z gubieniem sieci, w momencie, gdy telefon był długo poza zasięgiem. Opiszę to na przykładzie… u mnie w domu wewnątrz budynku niestety nie ma zasięgu Orange, telefon wtedy sygnalizuje komunikat o braku zalogowania w sieci (to oczywiście skutkuje brakiem zasięgu i brakiem możliwości wykonywania połączeń i odbierania wiadomości, o transmisji danych już nie wspominając). W momencie, kiedy wyszedłem z domu pojawiał się zasięg, nawet pełna ilość kresek, pojawiała się ikonka 4G, ale niestety transmisji danych nie było. Rozwiązaniem był włączenie na chwilę trybu samolotowego i jego wyłączenie. To skutkowało restartem modułu odpowiedzialnego za komunikację i już wszystko wracało do normy. Po ponownym zalogowaniu się do sieci transmisja danych przebiegała bez przeszkód.
Teraz jest inaczej, teraz nie trzeba nic wyłączać. Telefon zwyczajnie po złapaniu ponownie sieci działa prawidłowo, łączenie z transmisją danych.

Bateria

Już wcześniej było bardzo dobrze, obecnie telefon pochłania mi około 2% baterii na godzinę, przy włączonym BT, WiFi, LTE i normalnym korzystaniu (czyli od czasu do czasu sprawdzeniu czegoś). Mam wrażenie, że w tej kwestii jest lepiej. Normą jest, że wieczorem mam ponad 50%.

Przełączanie WiFi

Nieco lepiej działa tez przełączanie się pomiędzy znanymi sieciami WiFi. To detal, ale bardzo dobrze, że to doskonalą.

Co nadal nie działa?

Funkcja odblokowania przez BT

Niestety ta funkcja nie działa nadal. Wchodzą kolejno do: Ustawienia -> Ekran blokady i hasła -> Ustawienia zaawansowane -> Odblokuj za pomocą urz. Bluetooth dostajemy się do ustawień tej funkcji. Niestety po włączeniu jej nie wyszukuje mi żadnych urządzeń. Pomimo tego, że jestem połączony z zegarkiem lub zestawem głośnomówiącym lub oba tymi urządzeniami na raz. W Samsungu Galaxy S8+ działało to doskonale, wystarczyło dodać urządzenie i już blokada ekranu nie była aktywna. Bardzo przydatna funkcja, która tam była dodatkowo rozszerzona o znane sieci WiFi i znale lokalizacje. To oczywiście było zasługą aplikacji lub jak kto woli rozszerzenia od Google w postaci Smart Lock. Który tutaj niby można włączyć: Ustawienia -> Dodatkowe ustawienia -> Prywatność -> Agenty zaufania -> Smart Lock (Google), ale niestety nie przynosi to żadnego efektu. Liczę, że przyszłe aktualizacje jednak odblokują tę opcję i będzie w pełni funkcjonalna. 

To chyba wszystkie moje uwagi na ten moment. Piszcie proszę w komentarzach jakie są Wasze spostrzeżenia odnośnie tej aktualizacji?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x