Nova Launcher – moje odkrycie

Dzisiaj na łamach serwisu appmaniak.pl przeczytałem o aktualizacji Nova Launcher. Zainteresowałem się tematem i sobie zainstalowałem tą nakładkę.

Działa doskonale, niestety wersja darmowa oferowała niewiele efektów animacji i nie oferowała gestów, dlatego zauroczony nowym wyglądem postanowiłem zainwestować 13zł i zakupiłem wersję Prime.

Dla niezorientowanych jest to rodzaj nakładki graficznej, którą można używać w telefonach i tabletach z systemem Android od wersji 4.0

U mnie z powodzeniem zastępuje TouchWiz od Samsunga.

Czy zauważyłem jakieś przyspieszenie systemu? Nie – na S4 wszystko już wcześniej działało płynnie, ale Nova Launcher daje jeszcze więcej możliwości personalizacji, niż TouchWiz (który uważam za bardzo dobry launcher).

Poniżej kilka fotek z mojego telefonu 🙂

1. Zrzut z ekranu głównego – widać ikonki są podmienione na te z Androida 4.4 KitKat

Aktualizacja: Zainwestowałem w HD Widgets 5,99zł i teraz jest na pulpicie lepiej (drugi screen)

Pulpit

HD Widgets

2. Zrzut z ekranu Aplikacji – widać, że teraz można zrobić tam porządek grupując aplikacje w folderach (dodatkowo można te foldery wyświetlać na górze obok napisów „Widżety” i „Aplikacje”

Aplikacje

3. Zrzut z ustawień Nova Launcher

Ustawienia

4. Zrzut z ustawień efektów przewijania – oprócz standardowych dwóch: Kostka i Stos kart mamy dodatkowe: Tablet, Drzwi obrotowe, Przerzucanie, Przerzucanie w pionie, Wejście i wyjście, Harmonijka, Szkło, Odkrywanie, Powiększ i ukryj oraz Wirowanie. Efekty przewijania działają zarówno na ekranie głównym, jak i na ekranie aplikacji/widżetów.

Efekty przewijania

Przydatne linki:

Strona projektu Nova Launcher

Nova Launcher w Google Play

Nova Launcher Prime w Google Play

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x