BlaBlaPass – czy to recepta na reanimację BlaBlaCar?

Jak wiadomo od dłuższego czasu BlaBlaCar pobierało opłaty od podróżujących. Taka opłata minimalnie wynosiła 3 zł, ale najczęściej było to kilka złotych więcej za podróż. To spowodowało masowy odpływ użytkowników z serwisu. Ludzie zwyczajnie nie chcieli płacić dodatkowego haraczu za swoją podróż. Powstały liczne grupy na Facebooku, które oferowały podobną funkcjonalność. Ludzie umawiali się tam na przejazdy. Oczywiście BlaBlaCar jest lepiej zorganizowany i bezpieczniejszy, ale płatny, a to się nie wszystkim podoba.

Widocznie włodarze BlaBlaCaru zauważyli ten problem i poszli po rozum do głowy. Wprowadzili usługę BlaBlaPass, czyli nic innego, jak abonament za korzystanie z BlaBlaCar. Obecnie, do 30 czerwca 2017 opłata za 6 miesięcy wynosi jedynie 1 zł. Nie wiadomo, jak będzie sytuacja wyglądała później, chociaż BlaBlaCar obiecuje, że będzie korzystnie. Rozwiązanie jest rozsądne, gdyż płacąc raz określoną kwotę można do woli korzystać z serwisu przez konkretny okres czasu.

Jak dla mnie to proponuje po okresie promocyjnym zrobić następujące ceny:

  • 1 miesiąc = 1 zł,
  • 6 miesięcy = 5 zł,
  • 12 miesięcy = 9 zł.

Jeśli dobrze rozegrają temat, to mają wielką szansę na powrót wielu użytkowników. Do tego oczywiście potrzebny jest odpowiedni marketing, ciężko jest przekonać kogoś do powrotu, kiedy raz się sparzył. Trzymam kciuki za BlaBlaCar, bo osobiście dorobiłem się tam statusu Ambasadora jako kierowca.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x