Laktator elektryczny – który wybrać?

Dzisiaj trochę odmienny temat, a w zasadzie dwa będą 🙂 Niedawno urodził mi się synek, więc sprawy produktów dla dzieci i matek karmiących zgłębiam namiętnie 🙂
Każda matka karmiąca wie, że prędzej, czy później będzie jej potrzebny laktator – najczęściej bywa, że prędzej. Tu powstaje pytanie – ręczny, czy elektryczny?
My z początku, chąc wybadać temat zainwestowaliśmy w ręczny „najtańszy” – 17zł z Allegro, firmy BabyOno – tandeta, nie polecam. W ogóle laktatory z „gruszkami” są generalnie do dupy. Przyszła pora na coś lepszego – laktator ręczny z rączką – kupiony w Carrefour za 91zł (tu uwaga w sklepach potrafiu kosztować 139zł) firmy Canpol, model Premium. W miarę dobry, ale ręce szybko sie męczą i tak naprawdę szkoda kasy.
Postanowiliśmy zainwestować w laktator elektryczny. Tutaj sprawa rozgrywa się praktycznie między sześcioma modelami, które można podzielić na 3 kategorie.

*Wszystkie ceny podaję z Allegro, gdyż kupowanie ich w sklepie mija się z celem – włąśnie ze względu na ceny sklepowe, które w najdroższych modelach potrafią osiągać ponad 600zł !!! paranoja. Oczywiście mowa jest o produktach nowych.

Najtańsze:
TUFI GAIA – ok. 100zł
BabyOno – ok. 120zł

Średnie:
NUK – ok. 200zł

Najlepsze:
MEDELA Mini Electric – ok. 230zł
AVENT Philips ISIS IQ UNO – 250-300zł
MEDELA Swing – ok. 430zł

Zaczęliśmy więc czytać fora internetowe, opinie użytkowników itp.
Opinii jest sporo, niemniej zawsze chwalone są dwa modele Medela Mini Electric i Avent IQ.
Po wnikliwych analizach opinii doszliśmy do wniosku, że zainwestujemy w Aventa. Z opinii wynikało, że jest niezawodny, cichy, wydajny, doskonale ściąga pokarm i posiada opcję recznego ściągania.
Kupiliśmy ten laktator za 250zł + przesyłka – razem 270zł. Teraz wiem, że nie żałuję ani złotówki wydanej na ten laktator. Moja żona jest zachwycona 🙂 Zasilanie jest z sieci, bateryjnie lub ręcznie – genialne prawda?
Nie opisywałem tutaj tych wszystkich laktatorów, bo informacje na ich temat są powszechnie dostępne, a prawie na każdej aukcji podane są parametry techniczne.

Wnioski, rady, podsumowanie

1. Jeśli chcecie kupić laktator i rzeczywiście jest Wam potrzebny to zainwestujcie w elektryczny
2. Nie kupujcie w sklepie, chyba, że cena będzie podobna do ceny na Allegro
3. Jeśli dysponujecie odpowiednimi funduszami to zainwestujcie w Medela ME lub Avent IQ
4. Jeśli nie dysponujecie odpowiednimi funduszami, to poczekajcie, aż będziecie dysponować i przemęczcie się na ręcznym (o ile taki posiadacie).
5. Nie radzę kupować tańszych elektrycznych, bo to pieniądze wyrzucone w błoto, a i tak suma sumarum kupicie Medelę lub Aventa
6. Czytajcie opinie w Internecie na temat wybieranych produktów.

Poniżej zdjęcia przedstawiające wymienione tutaj laktatory:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x