Zaczynam przygodę z Logitech MX Keys

Do tej pory korzystałem z klawiatury mechanicznej SPC Gear GK650K, którą uważam za doskonały sprzęt. Nadszedł jednak czas, że znacznie więcej piszę i siedzę przed kompem w celach typowo biurowych. Stąd moje poszukiwania czegoś bardziej cichego, a jednak doskonale wykonanego. Zrobiłem mała rozeznanie na rynku i mój wybór padł na klawiaturę Logitech MX Keys. Miałem pewne obawy co do układu klawiszy. Nie ukrywam, że nie jest to mój ulubiony układ. Niby sprzedawany jako US International ISO, ale wygląda bardziej jak UK. Jest jednak mały detal, który pozwolił mi ten układ z powodzeniem zaakceptować. Klasyczny UK ma podobny ENTER i krótki SHIFT z lewej strony, ale ma też krótki BACKSPACE. Tutaj BACKSPACE jest długi i to ratuje całą sytuację. Niestety w naszym kraju nie spotkałem prawdziwego układu US z małym ENTEREM, dwoma długimi SHIFTAMI i długim BACKSPACE. Poniżej porównanie obu układów.

Widać różnicę? Tak ten drugi układ znacznie bardziej mi pasuje, ale muszę przyznać, że ostatecznie w tym pierwszym też się dobrze odnajduję dzięki właśnie długiemu klawiszowi BACKSPACE, który to mógł być największym problemem.

Generalnie jestem bardzo zadowolony z zakupu. Udało mi się dostać tę klawiaturę po całkiem rozsądnej cenie w Media Expert (zamówienie online z odbiorem w sklepie).

Jakość wykonania jest pierwszorzędna. Jeszcze nie odkryłem wszystkich opcji, jeszcze do końca się nie przesiadłem z pisaniem z mechanika, ale już jest wzorowo, praktycznie nie robię żadnych błędów podczas pisania. Co najważniejsze, samo pisanie jest ciche, doskonale ciche. Brak kabla to też zaleta, ale to akurat nie było głównym kryterium.

Zobaczę jak klawiaturka będzie się sprawować w dalszym użytkowaniu i może zrobię tutaj jakiś update.

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
1
0
Would love your thoughts, please comment.x