Facebook vs Google+

Kilka słów o Google+

Tak się zastanawiam – dlaczego ludzie nie korzystają z Google+, w sumie to mamy tam konto – wymuszone przez koncern Google (jest wymagane do wielu usług Google), ale z niego nie korzystamy. Google+ jest mniej napakowane spamem, reklamami itp., do tego działa bardzo szybko, posiada własny komunikator (podobnie jak FB, ale ma możliwość wysyłania i odbierania SMS/MMS – Facebook Messenger już nie ma tej możliwości), na urządzeniach mobilnych też działa lepiej.

Cała forma Google+ jest jakoś lepiej pomyślana. Oczywiście używam FB, ale tylko z jednego względu – bo moi znajomi go używają – a o to właśnie chodzi w sieciach społecznościowych.

Ostatnio doszły mnie słuchy, że FB ma wprowadzić reklamy wideo dodawane do postów użytkowników – to może być punkt zwrotny. Jeśli te reklamy okażą się uporczywe lub jakimś cudem nie poradzi sobie z nimi AdBlock Plus, to część użytkowników może przenieść się do Google+.

Moim zdaniem Google+ jest trochę na marginesie właśnie przez to, że wcześniej był FB. Cóż być może kiedyś zdobędzie większe uznanie, bo muszę przyznać, że używa się go wygodniej, niż FB.

A wy co sądzicie o Google+?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x