Film – Nicolas Cage razy 3

Dzisiaj troszkę inaczej… trzy filmy z Nicolasem Cagem.

Moi trzej ulubieni „bohaterowie” – Castor Troy, Cameron Poe i Jurij Orłow.

Filmów z Nicolasem Cagem jest wiele, ale te trzy lubię najbardziej 🙂

1. Bez twarzy / Face Off (1997) – sensacyjny/thriller – film fajny, obsada też całkiem niezła, Nicolas do spółki ma Johna Travoltę.

Opis:

Terrorysta Castor (Nicolas Cage), tuż przed aresztowaniem i unieszkodliwieniem, rzuca wyzwanie agentowi FBI Archerowi (John Travolta). Gdzieś w Los Angeles ukryty jest ładunek z gazem paraliżującym, który za 4 dni uśmierci pół miasta. Jedynym, który zna to miejsce, jest brat bandyty, Pollux (Alessandro Nivola), odsiadujący właśnie wyrok. Jedynym, któremu zdradzi sekret, jest właśnie Archer. Agent przyjmuje wyzwanie – godzi się, by przeszczepiono mu fizis psychopaty i by wpakowano go do więzienia, w którym siedzi Pollux. Nie przewiduje tylko, że Castor obudzi się ze śpiączki, nałoży jego twarz, i wykończy wszystkich wiedzących o zamianie.

2. Lot skazańców / Con Air (1997) – film akcji/thriller, kolejny bardzo dobry film, w dobrej obsadzie (John Malkovich, John Cusack), tym razem Cage wciela się w pozytywnego bohatera – Camerona Poe.

Opis:

Cameron Poe zostaje skazany za morderstwo, którego dokonał broniąc swej żony w barowej bijatyce. W końcu, po ośmiu latach, zostaje zwolniony i może wrócić do swej rodziny. Do domu leci samolotem więziennym, którym przewożeni są też najniebezpieczniejsi mordercy Stanów Zjednoczonych. Przestępcy porywają maszynę, a kiedy dowiadują się o tym władze, postanawiają wysadzić maszynę w powietrzu…

3. Pan życia i śmierci / Lord of War (2005) – dramat, film mocny, świetnie oddaje realia porządku świata.

Opis:

„Jedna broń przypada na 12 ludzi na planecie. Pytanie tylko… Jak uzbroić pozostałych 11?” To jedyne zmartwienie pana życia i śmierci. Jurij Orłow (Nicolas Cage) jest handlarzem bronią, który krok po kroku wspina się na „zbrojny Olimp”. Nie interesuje go komu sprzedaje, często obu stronom konfliktu. Ostatnio największe zyski czerpie współpracując z krwawymi dyktaturami w Afryce… W rozkręcaniu biznesu pomaga mu brat (Jared Leto). Przychodzi jednak taki moment, w którym Jurij musi dokonać wyboru: rodzina (urodziwa żona i synek) albo styl życia do którego przywykł: często pełnego ryzyka i stresu, lecz również na bardzo wysokim poziomie, w otoczeniu pięknych kobiet. Wybór nie jest prosty, tym bardziej, że za każdy trzeba ponieść wysoką cenę…

Wszystkie filmy gorąco polecam, mimo, że nie są nowościami, to warto je zobaczyć lub odświeżyć, jeśli ktos jeszcze tego nie uczynił.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x