Opera, Firefox, Chrome – którą wybrać?

Niektórzy już zauważyli, że często pojawiają się informacje dotyczące nowych wersji przeglądarek internetowych.

Temat jest ciekawy, gdyż rozwój przeglądarek jest bardzo szybki. Stają się one coraz lepsze, szybsze, mają więcej opcji, udogodnień itp.

Ja sam od dawna testuję sobie różne przeglądarki i staram się wybrać tą najlepszą. Zawsze moim faworytem była Opera, jednak od kiedy pojawił się Google Chrome w wersji 5.x to ta przeglądarka stała się moją główną.

Firefox został nieco z tyłu, od dłuższego czasu się nie zmienia. Czekam na wersję 4.0, która ma przynieść ze sobą kilka nowości, między innymi nowy interface, podobny do tych, jakie mają nowa Opera, czy Chrome.

Jak widać ja nic nie piszę o Internet Explorerze – wiadomo – dziurawy, jak szwajcarski ser, powolny i ogólnie niebezpieczny dla otoczenia. Zdecydowanie odradzam.

Podsumowując mój krótki wywód… na pierwszym miejscu stawiam Google Chrome – za prostotę, szybkość, stabilność, rozszerzenia, wygląd. Na drugim miejscu Opera – za szybkość, wygląd, funkcjonalność. Na trzecim miejscu Firefox – zostaje z tyłu, brak nowości, ale czekamy na wersję 4.0 – jest szansa, że wskoczy na pierwszą pozycję 🙂

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x