Sterownik – GeForce 196.75 WHQL

Krótka informacja… 02.03.2010 pojawił się nowy sterownik do kart GeForce, oczywiście dostępny do pobrania na stronie producenta. Plik ma 114MB (bynajmniej ten z wersji Win7 x64).

Specyfikacja:

To jest sterownik WHQL (w trakcie certyfikacji WHQL) dla układów GPU GeForce z serii 6, 7, 8, 9 100 i 200 przeznaczonych dla komputerów typu desktop oraz dla układów GPU ION.
New in Version 196.75
Dodana obsługa układu ION nowej generacji.
Dodana obsługa układów GeForce GT 320, GeForce GT 330 i GeForce GT 340.
Aktualizacja Oprogramowania systemowego PhysX do wersji 9.10.0129.
Aktualizacja sterownika HD Audio do wersji 1.0.9.1 (dla wspieranych układów GPU).
Zwiększona wydajność w porównaniu do sterowników w wersji 196.21 WHQL w kilku grach PC. Oto przykłady odnotowanego wzrostu wydajności. Wyniki będą zmieniać się w zależności od wykorzystywanego przez Ciebie procesora graficznego i konfiguracji systemu:
Do 13% wyższa wydajność w Crysis: Warhead w konfiguracji z pojedynczym układem GPU
Do 30% wyższa wydajność w Crysis: Warhead w przypadku korzystania z technologii SLI
Do 13% wyższa wydajność w H.A.W.X w konfiguracji z pojedynczym układem GPU
Do 15% wyższa wydajność w H.A.W.X w przypadku korzystania z technologii SLI
Do 30% wyższa wydajność w Left 4 Dead w konfiguracji z pojedynczym układem GPU
Do 28% wyższa wydajność w Left 4 Dead w przypadku korzystania z technologii SLI
Dodana obsługa trybu SLI i konfiguracji wyposażonych w kilka układów GPU dla wielu topowych gier, w tym: Assassin Creed II, Battlefield: Bad Company 2, Command and Conquer 4: Tiberium Twilight, Grand Theft Auto IV: Episodes from Liberty City, Mass Effect 2, Napoleon: Total War i Zombie Driver.
Rozszerzone wsparcie SLI dla gry World of Warcraft i programu Unigine.
Dodana możliwość korzystania z techniki Ambient Occlusion w grach Call of Juarez: Więzy krwi, Need for Speed: Shift, Resident Evil 5, RUSE i Street Fighter IV.
Dodane ręczne sterowanie antyaliasingiem w grze Mass Effect 2.
Zawiera liczne poprawki błędów. Prosimy o zapoznanie się z dołączoną do sterownika i dostępną w odpowiedniej zakładce dokumentacją, w celu uzyskania informacji na temat głównych poprawek błędów w tej wersji.

Obecna funkcjonalność:
Dodana obsługa DirectCompute w Windows 7 dla wszystkich układów GPU z serii GeForce 8 i późniejszych.
Obsługa OpenCL(Open Computing Language) 1.0 dla wszystkich układów GPU z serii GeForce 8 lub późniejszych.
Obsługa OpenGL 3.2 dla wszystkich układów GPU z serii GeForce 8 lub późniejszych.
Wsparcie dla okularów NVIDIA 3D Vision Discover – kompletnego, taniego rozwiązania, które pozwoli Ci na rozpoczęcie porywającej przygody ze stereoskopową technologią 3D. UWAGA: Jeśli używasz okularów NVIDIA 3D Vision z aktywną przesłoną, musisz pobrać osobny sterownik 3D Vision, który zawiera oprogramowanie sterujące dla nadajnika podczerwieni 3D Vision.
Obsługa pojedynczego układu GPU oraz technologii NVIDIA SLI w DirectX 9, DirectX 10 i OpenGL, w tym technologii 3-way SLI, Quad SLI oraz SLI na płytach głównych z chipsetem Intel X58 posiadających certyfikat SLI.
Obsługa akceleracji NVIDIA PhysX przez dedykowaną kartę graficzną z układem GeForce. Wykorzystaj jedną kartę do grafiki, a drugą do obsługi technologii PhysX, zapewniającej rewelacyjne efekty fizyczne w grach. Sterownik ten instaluje oprogramowanie systemowe PhysX w wersji 9.09.0814. Więcej informacji na tej stronie.
Pobierz zestaw bezpłatnych aplikacji wykorzystujących technologie PhysX i CUDA!
Wsparcie dla podkręcania procesora graficznego i monitorowania temperatury pracy po zainstalowaniu oprogramowania NVIDIA System Tools.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x