Windows 8.1 już dostępny do pobrania

Windows-8.1 Wczoraj pojawił się do pobrania Windows 8.1
Aktualizacja dla posiadaczy Windows 8 i 8.1 Preview jest darmowa.
Ja wczoraj już na jednym komputerze dokonałem aktualizacji, trwało to co prawda długo, ale efekt końcowy jest zadowalający.

 Windows 8.1 nie jest dostępny przez Windows Update, żeby go pobrać należy wejść do Windows Store (w polskiej wersji Sklep) i kliknąć na „Uaktualnij system Windows”.
Zacznie się pobieranie aktualizacji, u mnie to był 3,4 GB. Później zacznie się proces aktualizacji. Wszystko przebiega automatycznie.
Po udanym przebiegu aktualizacji musiałem jedynie wgrać ponownie sterownik do WiFi, bo jakimś cudem nie karta nie chciała działać.

Co zobaczymy po aktualizacji… na pierwszy rzut oka przycisk START – nie jest on tak funkcjonalny, jak w Windowsie 7, czy dodatek , ale działa i ma dostęp do najważniejszych funkcji, w tym też opcji wyłączenia komputera – czego mi najbardziej brakowało.
Kolejną rzeczą jest wbudowana możliwość zmiany ustawień tak, żeby komputer po uruchomieniu pokazywał od razu pulpit. Żeby tego dokonać należy postąpić zgodnie z tą instrukcją.
Nowością jest tez możliwość ustawienia swojej tapety z pulpitu jako tła na ekranie startowym (tym z kafelkami), nadal nie ma możliwości ustawienia osobnego tła (własnego) dla ekranu startowego – niemniej tutaj może pomóc .

Wczoraj bawiąc się nowym Windowsem pomyślałem, że fajnie, gdyby okna folderów miały takie ramki, jak Aero Glass, okazało się, że to możliwe!
Co prawda stabilna wersja modyfikacji dostępna jest dla Windowsa 8, dla wersji 8.1 jest w fazie testów, ale jest!
Dla chętnych polecam zaglądnąć tutaj.

ps. zauważyłem, że po aktualizacji Windows trochę dłużej się uruchamia. Nie wiem czy to wina tego, że aktualizowałem, a nie wgrywałem na czysto, czy czegoś innego, a może to chwilowe zawirowania.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x