Film – Królestwo niebieskie / Kingdom of Heaven (2005)

Dziś polecam film Królestwo niebieskie / Kingdom of Heaven z 2005 roku. Film, może nie jest nowy, ale bardzo mi się podobał. Dramat historyczny, który trzeba oglądać z lekkim przymróżeniem oka. Recenzje może nie zachęcają do jego namiętnego oglądania, ale ja go osobiście polecam.

Akcja filmu toczy się w czasach wypraw krzyżowych. Po stracie żony i syna, kowal Balian (Orlando Bloom) traci także wiarę w Boga. Jego życie zmieniają jednak odwiedziny słynnego rycerza, Godfryda z Ibelinu (Liam Neeson), ojca Baliana. Obaj wyruszają w drogę do Ziemi Świętej, w której panuje chwilowy rozejm między chrześcijanami i muzułmanami. Podczas tej podróży, pod wpływem ojca, Balian przeistacza się w prawdziwego rycerza. W Jerozolimie spotyka go jednak kolejna tragedia…

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kingdom Rush Frontiers Free
9 lat temu

I have already been browsing online more than Three hours lately, however We in no way uncovered almost any intriguing article such as the one you have. It really is really well worth plenty of to me. Professionally, if all website proprietors along with web owners produced good information because you probably would, websites would be considerably more beneficial than ever before.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x