Film – Trzy królestwa / Red Cliff (2008)

Mam do zarekomendowania kolejny film, który niedawno oglądałem. Trzy królestwa / Red Cliff (w oryginale Chi bi) to dramat historyczny produkcji chińskiej z 2008 roku. Osobiście nie przepadam za chińskim kinem, ale ten film mi się podobał. Może momentami przesadzony, ale ogólnie przyjemny i fajnie się go ogląda 🙂 Polecam.

Opis:

Zrealizowana z wielkim rozmachem superprodukcja. Koszt realizacji filmu wyniósł 80 milionów dolarów!

Ekranizacja najsłynniejszej azjatyckiej powieści Luo Guanzhonga „Romance of the Three Kingdoms” w reżyserii Johna Woo, jednego z najbardziej cenionych twórców kina akcji, reżysera „Szyfrów wojny”, „Mission: Impossible II” i „Tajnej broni”.

Epicka opowieść o początkach Państwa chińskiego. Rok 208 po narodzeniu Chrystusa, Chiny, czas panowania Dynastii Han. Kraina Wu zostaje napadnięta przez liczącą ponad milion żołnierzy armię pod przywództwem wodza Cao Cao. Władca broniącego się państwa wzywa na pomoc Liu Bei, aby ten poprowadził atak od strony morza. Armia Cao Cao nie jest na to przygotowana i sprzymierzeńcy Wu wykorzystują jej słabość. Dochodzi do kulminacyjnej walki pod Czerwonym Klifem.

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
13 lat temu

[…] kolejna – jak dla mnie – niespodzianka. Poprzedni chiński film, jaki oglądałem to Trzy królestwa / Red Cliff z 2008 roku. Ten jest nieco starszy, ale równie fajny. Coraz bardziej przekonuję się do […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x